• Montáž a servis LPG

  Jazdi o 50 % lacnejšie

  Montáž vstrekovacích systémov od 800 EUR

  Montáž LPG do všetkých automobilov

   

 • Servis klimatizácie

  V teplých krajoch nechladí, v zime chladí? Potíte sa v aute a klimatizácia "beží" na plný výkon? Klimatizácia smrdí? Zadreli ste kompresor klimatizácie? ....... a pritom stačí iba jedenkrát do roka servis.

  Kompletný servis klimatizácie iba 55 EUR.

   

 • Opravy automobilov

  Dajte si skontrolovať všetky riadiace jednotky iba za 10 EUR

Bezpečnosť

Niektorí vodiči odmietajú prestavbu svojho automobilu na LPG z obavy o svoju bezpečnosť. Strach v tomto prípade nie je na mieste. Autá na plyn, v ktorých bola montáž vykonaná podľa predpisov, sú rovnako bezpečné ako benzínové. Nádrž umiestnená v automobile obsahuje striktné bezpečnostné prvky, vďaka ktorým je bezpečnosť na veľmi vysokej úrovni. Vzhľadom na umiestnenie v priestore pre rezervné koleso, je plynová nádrž lepšie chránená než benzínová.

Aj keby došlo k jej poškodeniu, je z pevnej ocele s hrúbkou plášťa asi 3,5 mm. Nádrž je vybavená bezpečnostným ventilom, ktorý v prípade prerušenia plynového potrubia v zlomku sekundy uzavrie dodávku LPG, čím zamedzí unikaniu plynu. Serióznym dokladom bezpečnosti automobilov s plynovým palivom sú napr. štatistiky nehodovosti, ktoré vysokú bezpečnosť áut s pohonom na plyn každoročne potvrdzujú. Z hľadiska bezpečnosti je veľmi dôležitá aj pravidelná údržba automobilu. Optimálne je každý rok, alebo po najazdení 10000km skontrolovať tesnosť a pevnosť, hadice a ohybné časti, elektrické zariadenie, regulátor, diagnostiku riadiacich systémov a ventil plynu. Samozrejmosťou by mala byť aj výmena tlakových nádob 1x za 10 rokov.

Ak máte záujem o viac informácií ohľadom bezpečnosti, odporúčame Vám navštíviť nasledujúce odkazy od Združenia LPG Slovensko.

Bezpečnostné prvky, popis ich funkcie

Skúšky bezpečnostných prvkov

randomness