• Montáž a servis LPG

  Jazdi o 50 % lacnejšie

  Montáž vstrekovacích systémov od 800 EUR

  Montáž LPG do všetkých automobilov

   

 • Servis klimatizácie

  V teplých krajoch nechladí, v zime chladí? Potíte sa v aute a klimatizácia "beží" na plný výkon? Klimatizácia smrdí? Zadreli ste kompresor klimatizácie? ....... a pritom stačí iba jedenkrát do roka servis.

  Kompletný servis klimatizácie iba 55 EUR.

   

 • Opravy automobilov

  Dajte si skontrolovať všetky riadiace jednotky iba za 10 EUR

Často kladené otázky

Montujeme systémy značiek LOVATO, BRC, SOLARIS, ELPIGAZ, ESGI, TELEFLEX, ZAVOLI, ZENITH. Na tieto značky ponúkame aj servis a predaj náhradných dielov.

Dôležitou informáciou pre zákazníkov je potreba používať kvalitné palivo LPG. V nekvalitných palivách sa môžu nachádzať nečistoty, ktoré spôsobujú zanesenie plynového systému, ako sú filtre, reduktory alebo vstrekovače. Tieto nečistoty môžu spôsobiť nefunkčosť systému. Na chyby spôsobené nečistotami si zákazník nemôže uplatniť záruku. Zo skúsenosti vieme, že kvalitné plyny sú: ECO plyn Slovnaft, Probugas, VIFF.

Vo všeobecnosti platí, že spotreba LPG je v priemere o 10 až 15 % vyššia ako spotreba benzínu. To znamená, že pri priemernej spotrebe 10l/100km bude spotreba LPG 11 až 11,5l. Spotreba LPG závisí na prostredí a štýle jazdy vodiča.

V prvom rade sa podľa značky a typu vozidla určí legislatívny postup a vyberie vhodná značka plynového zariadenia. Po dohodnutí termínu montáže, telefonicky alebo osobne, sa následne prevedie montáž a vypíšu sa všetky potrebné doklady na zápis do TP. Po montáži nasleduje zápis zariadenia do technického preukazu na Obvodnom úrade a Dopravnom inšpektoráte.

Dĺžka prestavby je závislá na type vozidla a zložitosti montáže. 4-valec sme schopní namontovať za 1-2 dni , 6-valec za 2-3 dni a 8-valec za 3-4 dni. Tieto časové údaje sú orientačné. Presná dĺžka montáže sa definitívne upresní pri preberaní vozidla.

Prestavba naftových motorov na LPG je veľmi finančne náročná a komplikovaná, z tohto dôvodu sa naša firma týmto typom prestavieb nezaoberá.

Záruka zo zákona trvá 2 roky, alebo do najazdenia 60 000km (čo nastane skôr). Niektorí výrobcovia zariadení však poskytujú záruku až do 100 000km.

Technické kontroly plynových zariadení sa prevádzajú raz ročne. Súčasťou TK je kontrola tesnosti, bezpečnosti a správnej funkčnosti systému. Samotný servis LPG zariadenia sa vykonáva raz za 15 000 km alebo ako určuje výrobca systému.

Dezinfekcia klimatizácie je časovo nenáročná služba, ktorá spočíva vo vyčistení vetracích šácht a výparníka klimatizácie. Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosferická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje prostredie vo vnútri zápachom. Doporučujeme vykonať dezinfekciu 2x za rok a vyhnete sa nepríjemnostiam a zdravotným problémom. Pri dezinfekcii klimatizácie sa doporučuje vymeniť aj peľový filter, maximálne však po najazdení 15 000km alebo po roku.

Klimatizácia v aute je otvorený systém. Cez utesnenie hriadeľa kompresora a spoje sa ročne stráca cca 12% chladiva aj pri "tesných spojoch". Pri skutočnej tesnosti, ako napríklad povolený spoj, mikrotrhlina, sa môže stať, že chladivo zo systému zmizne úplne a to už systém nechladí. Problém nastáva, keď klimatizácia chladí, ale údržba nebola vykonávaná 3-4 roky = môže chýbať 40-50% chladiva. Zákazník príde do skutočnej horúčavy (dovolenka), zapne klimatizáciu na maximálny výkon a keďže chladiva je nedostatok, zariadenie prestane chladiť úplne. Horší prípad nastane, keď takouto dlhodobou prevádzkou dôjde k prehriatiu kompresora a jeho zadretiu. Kompresor je totiž chladený výlučne chladivom. Tento prípad sa stáva často. Preto je dôležité chladivo 1x ročne recyklovať a hlavne doplniť 12% úbytku. Týmto doplnením sa predíde všetkým týmto závadám, ktoré môžu ušetriť 700-1000 EUR za výmenu kompresora.